Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / A / Acidantera dvispalvė (Acidanthera bicolor)

Acidantera dvispalvė (Acidanthera bicolor)

Acidantera dvispalvė (Acidanthera bicolor)Acidantera – kardelinių (Iridaccae) šeimos, 60 cm aukščio augalas. Savaime auga Pietų ir Vidurio Afrikoje, ypač gausus Abisinijoje. Gumbasvogūniai nedideli, apsigaubę rudu lukštu. Lapai siauri, kardiški, nelabai stangrus. Žiedai balti su violetiškai rusva dėme, 12 cm pločio, dažniausiai po 6 ant stiebo, kvepiantys. Žiedynas – vienašonė varpa. Pradeda žydėti vasaros pabaigoje ir žydi ligi šalnų. Panaši 5 kardelį.
Tinka auginti gėlynuose ir šiltnamyje arba kambaryje vazonuose. Į vazonus sodinama po 3 – 5 gumbasvogūnius, sausio-vasario mėnesiais. Į lauką gumbasvogūniai sodinami gegužės pradžioje, 8—10 cm gyliu ir 15—18 cm atstumu. Mėgsta šviesią saulėtą vietą ir puveningą priesmėlio arba priemolio giliai įdirbtą dirvą. Per karščius reikia gausiai laistyti. Gumbasvogūniai iškasami rudenį, po pirmųjų šalnų. Per žiemą laikomi sausoje, šiltoje (12—14°C) patalpoje, panašiai kaip kardeliai. Šaltoje patalpoje laikomi gumbasvogūniai vasarą blogiau žydi.
Dauginama sėklomis ir svogūnėliais (vaikučiais). Iš sėklų išaugintos acidanteros žydi tik po kelerių metų. Geriausiai dauginti svogūnėliais. Didesni svogūnėliai žydi sekančiais, o mažesni — antraisiais metais.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *