Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / A / Agava amerikinė (Agave americana)

Agava amerikinė (Agave americana)

Agava amerikinė (Agave americana)Agava – amarilinių (Amaryllidaceae) šeimos, daugiametis, bestiebis, storais, mėsingais, išlinkusiais į šalis, dygliuotais lapų kraštais sukulentas, savaime augantis Meksikoje. Savo tėvynėje agavos lapai išauga iki 3 m ilgio, o žiedynkotis – iki 4-8 m aukščio. Žiedai kreminiai, balti, susitelkę į didelį žiedyną. Žydi aštuntais — dešimtais metais. Kambariuose žydinčiu agavų nepastebėta, ir, gal būtį dėl to yra susidariusi nuomonė, kad agavos pražysta tik po 100 metų.
Kambariuose agava laikoma saulėtoje vietoje. Vasarą ją patariama laikyti lauke ir gausiai laistyti. Žiemoja šaltame (5—7°C) kambaryje, labai saikingai laistant.
Dauginama šaknų atžalomis. Persodinama balandžio mėnesį. Žemių mišinys paruošiamas iš 2 dalių velėninės, 1 dalies durpinės, 1 dalies lapinės žemės ir 1 dalies smėlio.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

4 komentarai

  1. This „free sharing“ of inrmooatifn seems too good to be true. Like communism.

  2. ponia jatvyga

    ponia jatvyga as turiu agavos ugy,jei jums dar reikia paskambinkite 860302617

  3. praėjusį pavasarį pas mane žydėjo agava. Bet vos tik apie ją aprašė rajoninis laikraštis, ji buvo pavogta, kadangi savo dydžiu neišsiteko kambario palangėje, buvo išnešta į laiptinę. Labai liūdėjau ir liūdžiu, kadangi neliko net jos „vaikelių“.

  4. Agava priklauso agavinių šeimai, o ne lelijinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *