Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / A / Araukarija aukštoji (Araucaria excelsa)

Araukarija aukštoji (Araucaria excelsa)

Araukarija aukštoji (Araucaria excelsa)Araukarija – araukarinių (Araucariaceae) šeimos augalas, savaime augantis Australijoje. Vienas gražiausių kambariuose auginamų spygliuočių, taisyklingai, horizontaliai išdėstytomis šakomis. Araukarijos nemėgsta šilumos ir saulės kepinamos vietos. Gerai žiemoja 5—8 C temperatūroje, saikingai laistant. Jaunoms araukarijoms reikia aukštesnės (8—14 °C) temperatūros. Vasarą jas galima laikyti lauke pusiau pavėsyje. Laikomas kambaryje arba šiltnamyje reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių — kambaryje nuleisti ant langų užuolaidas, o šiltnamį užpavėsinti skydeliais ir gerai vėdinti.
Araukarijos persodinamos balandžio -gegužės mėnesiais. Persodinti reikia į kuo mažesnius vazonus. Žemių mišinys sudaromas iš 4 dalių kompostinės, 2 dalių durpinės žemės ir 1 dalies smėlio.
Dauginamos viršūniniais ūgliais ir sėklomis. Ūgliai pjaunami rugpjūčio mėnesį ir sodinami dauginimo dėžėje po stiklais į drėgną upės smėlį 20—25 °C temperatūroje. Dauginimo dėžėje palaikoma pastovi drėgmė (labai svarbu, kad smėlis neperdžiūtų ir nebūtų per daug šlapias).
Araukarijų ūglius normaliai prižiūrint, kitų metų sausio—vasario mėnesiais susidaro kalius. Tada ūgliai persodinami į mažus vazonėlius, pripiltus žemių mišinio (2 dalys viržinės, 1 dalis smėlio), ir statomi atgal į dauginimo dėžę. Ūgliai iki gegužės vidurio dažniausiai išleidžia šakneles. Birželio mėnesį įsišakniję ūgliai sodinami lauke į lysves. Lysvė turi būti paruošta iš lapinės bei viržinės žemės bei smėlio mišinio ir užpavėsinta. Taip prižiūrimos jaunos araukarijos iki rugpjūčio mėnesio išaugina vieną menturį šakučių. Antrojoje rugpjūčio pusėje araukarijos sodinamos į 8— 10 cm skersmens vazonėlius. Žemės mišinys paruošiamas toks pat, koks buvo lysvėje. Vazonėliai sunešami į šiltnamį arba kambarį, kuriame esti 7—10 °C šilumos. Patalpą reikia gerai vėdinti.
Sėklomis araukarijos dauginamos rečiau. Sėjamos į mažus vazonėlius, pripiltus tokio žemių mišinio: 2 dalys viržinės žemės, 1 dalis smėlio ir truputis trintos medžio anglies. Sėklos užberiamos nestoru viržinės žemės ir smulkiai sutrintų samaninių durpių mišinio sluoksniu. Vazonėliai laikomi dauginimo dežeje 20—2o C temperatūroje.
Šviežios sėklos sudygsta per 3—4 savaites.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Komentaras

  1. Araucaria įsigyjau 2010-12-15, dabar jau 2010-12-30. augalas atrodo nuostabiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *