Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / A / Ardizija (Ardisia)

Ardizija (Ardisia)

ardizijaŠie patrauklūs visažaliai medeliai kilę iš Azijos, Pietų Amerikos sričių, tačiau kaikurių rūšių esama ir Australijoje. Ardizijas, kurios gegužę ir birželį džiugina mažais žvaigždiškais žiedais, sukrautais į šluotelės formos žiedynėlius, ir ryškiai raudonomis uogomis (gali būti oranžinės arba baltos), labai lengva auginti. Žiedai ir uogos dažniausiai pasirodo tuo pat metu, tik žiedai ant viršutinių, o uogos ant apatinių šakelių ir gali džiuginti apie pusmetį. Medeliai gamtoje išauga iki metro aukščio.

Nuo pavasario iki rudens reikėtų laistyti gausiai, žemė turi būti vidutiniškai drėgna, žiemą – saikingai, žemė gali ir išdžiūti. Tai šviesiamėgis augalas, tik nepakelia tiesioginių saulės spindulių. Geriausiai auga ant rytinės ar vakarinės palangės. Vasarą rekomenduojama išnešti į lauką.

Tinkamiausias velėninės, lapinės komposto žemės ir smėlio mišinys. Būtina padaryti gerą drenažą, kad neužsilaikytų drėmė ir nepūtų šaknys. Nuo kovo iki rugpjūčio kas dvi savaites galima tręšti mineralinėmis trąšomis, žydėjimo metu labai tinka organinės trąšos.

Dauginama sėklomis arba šoninėmis atžalomis. Sėklos sėjamos į drėgną, daiginti skirtą substrata, ir užberiamos 5 mm žemės sluoksniu. Temperatūra turi būti aukšta – 25 C. Kai pasirodo daigai, temperatūra gali siekti iki 15 C. Dauginimas sėklomis reikalauja didelės priežiūros, be to, sėjinukai per metus paauga tik 2 cm. Kitas dauginimo būdas paprastesnis : šoninės atžalos nupjaunamos, pjūvio vietos apibarstomos įsišaknijimo hormonu ir pasodinamos į žemę. Jei substratas bus nuolat drėgnas, o temperatūra – 24 C, jau po šešių – aštuonių savaičių pasirodys pirmos šaknys.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

2 komentarai

  1. Sveiki, gavau dovanu si augala:) jis ilgio yra apie 1 metra.ilgas stiebas tik virsuneje yra lapai ir uogos.Maciau neilgo kamieno ir tankiu lapu vainiku ta pati augala. Gal ji reiketu apkarpyti ar kazka kita padaryti, kad jin nebutu tokia „isstypus“ 🙂 ACIU!

  2. ARDISIA Augalas zydejo, mezgasi uogos, taciau pradejo gelsti ir kristi lapai. Ar tai normalu? Ka daryti, kad to isvengtume? Aciu.

    Dėl per didelės drėgmės vazone, pageltonuoja ardizijos lapai, trūkstant drėgmės – lapai nusvyra ir praranda stangrumą.
    Nepurkšti augalo žydėjimo metu ! Nužydėjus ardizijai ir esant sausam kambario orui, dušas augalui patinka.
    Žiemos šildymo periodu, neleisti, kad karštas oras nuo šildymo radiatorių patektų ant ardizijos lapų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *