Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Begonija (Begonia)

Begonija (Begonia)

begonijaBegoninių (Begonicceae) šeimos, daugiametė, mūsų klimato sąlygomis lauke nežiemojanti gėlė. Gėlynams apželdinti naudojama kaip vienmetė. Plačiai žinomos dvi rūšys: puošnioji begonija (Begonia semperflorens), kilusi iš Brazilijos, ir grakščioji begonija (Begonia gracilis), kilusi iš Meksikos.
Puošnioji begonija—15—40 cm aukščio. Stiebas šakotas, mėsingas. Lapai žali arba rausvi, kiaušiniški. Viršutinė lapų pusė blizganti. Žiedai vienanamiai— vyriškieji ir moteriškieji viename žiedyne, balti, rožiniai arba raudoni. Žydi nuo birželio mėnesio iki šalnų.
Puošnioji begonija tinka auginti balkonuose, klombose, lysvėse, vazonuose ir bordiūrams apsodinti. Ji mėgsta saulėta vietą (neblogai auga ir pavėsyje) ir lengvesnę, trąšią dirvą. Dauginama sėklomis ir ūgliais.
Sėklos sėjamos sausio—vasario mėnesį į vazonėlius arba dėžutes. Žemių mišinys sudaromas iš 2 dalių lapinės. 1 dalies durpinės ir 1 dalies smėlio. Sėklos labai smulkios (1g 60—90 tūkst. sėklų), todėl pasėlių nereikia užberti žeme. Laistomos purškiant pulverizatoriumi ir daiginamos 16—18 °C temperatūroje. Sudygsta per 10—12 dienų. Sėklos daigios 2—3 metus. Daigai yra labai smulkūs ir auga labai lėtai. Jie pikuojami mediniu pincetu (rankomis paimti neįmanoma) į dėžutes 2—3 cm atstumu. Daigai pikuojami į žemių mišinį, panašų kaip ir sėjai. Balandžio pradžioje daigai iš dėžučių sodinami į inspektus arba šiltnamio lysves 10—15 cm atstumu.
Puošnioji begonija dauginama ir ūgliais. Jie pjaunami balandžio pradžioje nuo tam tikslui per žiemą augintų šiltnamyje augalų. Sodinami po vieną į 7 cm skersmens vazonėlius. Vazonėliai iki įsišaknijimo laikomi dauginimo dėžutėje — šiltnamyje arba inspekte 18—20 °C temperatūroje.
Į nuolatinę vietą begonijų daigai sodinami birželio pradžioje 15—20 cm atstumu.
Grakščioji begonija—12—20 cm aukščio. Ši begonija nuo puošniosios skiriasi šakotesniu stiebu, gausesniu žydėjimu ir žemesniu ūgiu. Jai augti ir daugintis reikia tų pačių sąlygų, kaip puošniajai begonijai.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *