Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Dracena kvapioji (Dracaena fragrans)

Dracena kvapioji (Dracaena fragrans)

Dracena kvapioji (dracaena fragrans)Dracena – lelijinių (Liliaceae) šeimos gėlė, savaime auganti Afrikos atogrąžose. Jos stiebą gaubia tamsiai žali, lancetiški, 40—80 cm ilgio ir 5—10 cm pločio bekočiai lapai. Žiedai kreminiai, balti, nedideli, susitelkę į šluotelišką daugiažiedį žiedyną, stipriai kvepiantys. Mėgsta šviesią, tačiau nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotą vietą. Žiemą reikia laistyti retai (1—2 kartus per savaitę). Gerai žiemoja 12—15°C temperatūroje. Vasarą dažnai reikia purkšti. Dauginama stiebo gabaliukais, viršūniniais ūgliais ir sėklomis. Ištįsęs, pasenęs dracenos stiebas pagal viršūnę su lapais įpjaunamas, ir įpjova aprišama drėgnomis samanomis. Po kiek laiko drėkinamose samanose atsiranda šaknelių. Tuomet stiebo viršūnė nupjaunama ir pasodinama į vazoną. Likęs stiebas supjaustomas į 12 cm ilgio gabalėlius, pjūvio vietos apibarstomos grūsta medžio anglimi ir gabalėliai horizontaliai sudedami į drėgną smėlį. Įsišakniję ir pradėję augti sodinami į vazonėlius. Žemių mišinys paruošiamas iš 4 dalių velėninės, 2 dalių lapinės žemės ir 1 dalies smėlio.
Draceną dauginant viršūniniais ūgliais, nupjaunamos 60—70 cm ilgio viršūnės ir sodinamos vazonuose į kraikinių durpių ir smėlio mišinį. 16—18 C temperatūroje įsišaknija per 3—4 mėnesius. Sėklos daiginamos samanose arba durpėse 22—25 °C temperatūroje.
Jaunos dracenos persodinamos kasmet, o senos — kas 3—7 metai.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *