Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Ežiuolė (Echinacea)

Ežiuolė (Echinacea)

Rausvažiedė ežiuolė (Echinacea purpurea)Ežiuolė – graižažiedžių (Asteiaceae) šeimos šakniastiebinis augalas, kilęs iš Šiaurės Amerikos. Gėlininkystėje dažniausiai auginamos dvi rūšys.
Rausvažiedė ežiuolė (Echinacea purpurea). Tai gražus, mūsų gėlynuose retokai auginamas, 80—120 cm aukščio augalas. Apatiniai lapai kiaušiniški, stiebiniai lacentiški, dantytais pakraščiais. Stiebas šakotas, viršūnėje baigiasi purpuriškai raudonu dideliu graižu. Žiedui prasiskleidus, liežuviški žiedai būna horizontalioje padėtyje, vėliau pailgėja ir nulinksta žemyn. Žydėjimo metu rausvai rudi vamzdiški žiedai savo forma primena spygliuotą ežiuką. Žydi liepos—rugpjūčio mėn.
Siauralapė ežiuolė (Echinacea angustifolia). Artima rausvažiedei ežiuolei. Tipiški požymiai: siauri lancetiški lapai ir labai ilgi, 7—8 cm ilgio, žemyn nulinkę rausvi liežuviški žiedai.
Ežiuolė mėgsta atvirą vietą ir dalinę paunksmę. Saulėtoje vietoje žiedų spalva pašviesėja, išblunka. Tinka derlinga priemolio, neutralios reakcijos ar šiek tiek šarminė dirva. Neblogai auga ir drėgnesnėse, bet ne šlapiose dirvose, ypač gerai patręštose perpuvusiu mėšlu.
Dauginama sėklomis ir vegetatyviškai. Sėklų daigumas mažas. Geriausia sėti pavasarį, kovo—balandžio mėn., į inspektus ar dėžutes. Išaugus 3—4 lapeliams, daigai persodinami į nuolatinę vietą. Sėjinukai pradeda žydėti antraisiais-trečiaisiais metais. Kerelius geriausia dalyti ankstyvą rudenį. Ežiuolė žiemoja nepridengta.
Sodinama mažomis grupėmis gazone arba drauge su kitomis daugiametėmis gėlėmis mišriose lysvaitėse, taip pat prie medžių bei krūmų. Ilgakočiai žiedai tinka puokštėms.

Siauralapė ežiuolė (Echinacea angustifolia)
Siauralapė ežiuolė (Echinacea angustifolia)

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Komentaras

  1. pastiprinkim save

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *