Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Flioksas daugiametis (Phlox paniculata)

Flioksas daugiametis (Phlox paniculata)

Flioksas daugiametisFlioksas daugiametis – polemoninių (Poletnoniaceae) šeimos, 40—120 cm aukščio augalas, kilęs iš Siaurės Amerikos. Stiebas stačias. Lapai kiaušiniški arba lancetiški. Žiedai balti, rožiniai, raudoni, melsvi, purpuriniai, violetiniai, susitelkę šluotelėse, švelniai kvepiantys. Žydi nuo liepos iki rugsėjo vidurio.
Yra daug veislių, kurios skiriasi aukščiu, žiedų bei žiedynų didumu, spalva ir žydėjimo laiku.
Flioksai tinka grupėms sudaryti, lysvėms apsodinti ir skinti. Pamerkti vandenyje jie laikosi 5—7 dienas.
Gerai auga ir gausiai žydi saulėtoje vietoje ir sunkioje, kalkingoje dirvoje. Žydint flioksams reikia daug drėgmės, todėl, užėjus sausroms, juos reikia nuolat laistyti. Vienoje vietoje gali augti 3—G metus.
Dauginami sėklomis, kero dalijimu ir ūgliais. Sėklomis dauginama tada, kai norima išvesti naujų veislių. Nurinkus sėklas, jos tuoj sėjamos į daigyną. Daigai pikuojami pavasarį ir į nuolatinę vietą sodinami rudenį, 35—40 cm atstumu.
Kero dalijimu dauginama pavasarį arba rudenį. Tam tikslui keras iškasamas ir aštriu peiliu dalijamas į keletą dalių. Galima dalyti ir neiškąsus kero. Atskirti kereliai sodinami į nuolatine vietą ir gausiai palaistomi.
Dauginant ūgliais, jie gali būti pjaunami nuo gegužės vidurio iki birželio pabaigos ir net rugpjūčio mėnesį. Pavasarį ūgliams tinka visas stiebas, o rugpjūčio mėnesį—tik stiebo viršūnė su 2—3 poromis pumpurų. Ūgliai sodinami dėžutėse. Žemė, į kurią sodinami ūgliai, turi būti gerai supuvusi ir trąši. Ant žemės pilama 2 cm išplauto smėlio sluoksnis. Dėžutės statomos į inspektą arba šiltnamį, uždengiamos stiklu ir užpavėsinamos. Smėlis visada turi būti pakankamai drėgnas. Ūgliai įsišaknija per 15—20 dienų. Jiems įsišaknijus, stiklas nuimamas. Po poros savaičių ūgliai sodinami į daigyną 15—20 cm atstumu. Į nuolatinę vietą sodinami kitų metų pavasarį 40—60 cm atstumu.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *