Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Flioksas vienmetis (Phlox drummondii)

Flioksas vienmetis (Phlox drummondii)

Flioksas vienmetisFlioksas – polemoninių (Poletnoniaceae) šeimos, 15—50 cm aukščio augalas, kilęs iš Techaso, Siaurės Amerikos. Stiebas šakotas, plaukuotas. Lapai lancetiški arba kiaušiniški. Žiedai paprasti, vainikėlis 2—3 cm pločio, dažnai su akute viduryje, arba žvaigždėti, susitelkę į skėtiškos šluotelės žiedyną. Žydi baltais, rožiniais, raudonais, gelsvais, purpuriniais ir violetiniais žiedais nuo birželio iki spalio mėnesio. Yra žemaūgių ir aukštaūgių veislių. Žemaūgių veislių flioksai auginami klombose, lysvelėse, bordiūruose ir vazonuose. Iš aukštaūgių veislių sudaromos grupės gazonuose ir jie auginami skynimui.
Flioksai mėgsta trąšią, purią dirvą ir saulėtą vietą. Nepakenčia, šviežio mėšlo ir sausos dirvos.
Dauginami sėklomis, kurios sėjamos kovo pradžioje j pusiau šiltą inspektą. Sėklos esti daigios 2 metus, sudygsta per 2—3 savaites. Daigai į nuolatinę vietą sodinami gegužės pabaigoje: žemaūgių veislių 15—20 cm, aukštaūgių — 25—30 cm atstumu. Žemaūgių veislių daigams, sodinamiems į nuolatinę vietą, reikia nugnybti viršūnėles, kad išaugtų šakoti ir vienodesnio ūgio, gausiai žydintys augalai.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *