Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Gailiardija akuotoji (Gaillardia aristata)

Gailiardija akuotoji (Gaillardia aristata)

Gailiardija akuotojiGailiardija – astrinių (Asteraceae) šeimos, 40—60 cm aukščio gėlė, kilusi iš Šiaurės Amerikos. Stiebas šakotas, plaukuotas. Lapai lancetiški. Žiedai susitelkę 10 cm skersmens graižuose. Liežuviški žiedai geltoni arba raudoni, vamzdiški — purpuriniai, rudi arba geltoni. Žydi nuo birželio mėnesio iki rudens.
Tinka mišrioms lysvėms apsodinti, grupėms sudaryti ir skinti. Žemaūgės veislės auginamos bordiūruose.
Gerai auga saulėtoje vietoje ir sunkesnėje, trąšioje dirvoje. Vienoje vietoje po persodinimo gali augti 2—3 metus. Dauginama sėklomis ir kero dalijimu. Sėklos gali būti sėjamos kovo—gegužės mėnesį į dėžutes arba vazonėlius. Daigai pikuojami į daigyną. Rugsėjo mėnesį jie sodinami į nuolatinę vietą 35—40 cm atstumu.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

2 komentarai

  1. Loginis-logistinis klausimas (pirmiausia toeptlėjęs mano racionalesnei ir gražesnei pusei): kur išlieti atidirbusį šampaną ir kitas substancijas reikalui esant? Paduoda diskretišką slovikėlį, ar kartu kelia ir kokią žydrą Tuoj-tuoj bydynką? Ar visgi kliūna žemai ropojantiems varguoliams (iniciatyva iš viršaus, kaip seniau sakydavo)?

  2. Oooo, mano mielam kuibkučiui ir kytkiui niekad gėrio nebus per daug. O jei tas gėris užrašų knygučių ir mados ikonų pavidalu Linkiu, kad visi kalendoriuje numatyti darbai būtų malonūs ir sėkmingi, o visos raštu užfiksuotos svajonės išsipildžiusios!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *