Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Galtonija balsvoji (Galtonia candicans Decne)

Galtonija balsvoji (Galtonia candicans Decne)

Galtonija balsvoji (Galtonia candicans Decne)Galtonija – lelijinių (Liliaceae) šeimos, 100—120 cm aukščio gėlė, kilusi iš Pietų Afrikos. Svogūnai stambūs, kartais net iki 10 cm skersmens. Lapai šviesiai žali. Žiedai balti, varpeliški, 6 cm ilgio ir 3 cm skersmens, susitelkę stambiose retose kekėse. Žydi nuo rugpjūčio iki rugsėjo mėnesio.
Galtonija tinka grupėms sudaryti gazonuose, auginti mišriose daugiamečių gėlių lysvėse ir skynimui.
Mėgsta saulėtą vietą ir purią sunkesnę laidžią dirvą. Svogūnai į nuolatinę vietą sodinami balandžio mėnesį 10—15 cm gyliu. Galtonija iškasama spalio pabaigoje. Stiebas ir lapai nupjaunami, o svogūnai sudedami į dėžutes ir apdžiovinami. Per žiemą laikomi vėsioje, sausoje patalpoje.
Dauginama svogūnėliais ir sėklomis. Svogūnėliai nuo motininio svogūno atskiriami pavasarį ir sodinami į daigyną 10—12 cm atstumu.
Sėklos sėjamos balandžio mėnesį. Daigai pikuojami 6 cm atstumu. Rudenį svogūnėliai iš daigyno iškasami ir laikomi taip pat, kaip ir suaugę svogūnai. Sėjinukai žydi po 2—3 metų.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *