Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Gerbera Džemsono (Gerbera jamensonii)

Gerbera Džemsono (Gerbera jamensonii)

Gerbera Džemsono (Gerbera jamensonii)Gerbera – astrinių (Asteraceae) šeimos, savaime auganti Pietų Afrikoje, graži daugiametė gėlė. Žiedai (graižai) panašūs į skaistažiedžių, įvairių intensyvių spalvų, tuščiaviduriai, pusiau pilnaviduriai ir pilnaviduriai, 6—12 cm skersmens, ant ilgų (iki 60 cm) žiedkočių. Žydi beveik ištisus metus su trumpomis pertraukomis per šalčius. Nuskinti žiedai ilgai laikosi. Yra daug gražių poliploidinių veislių.
Dauginama sėklomis ir kero dalijimu. Šiltnamiuose savaime sėklų nemezga, reikia dirbtinai apvaisinti. Žiedadulkės pernešamos nuo senesnio žiedo ant jauno, ką tik išsiskleidusio. Apvaisintas žiedas sėklas pribrandina greitai, bet jos daigios būna tik 2 mėnesius. Todėl reikia sėti šviežiai surinktas sėklas. Sėjama vazonėliuose arba dėžutėse į žemių mišinį, paruoštą iš 2 dalių viržinės, 1 dalies durpinės žemės ir 0,5 dalies smėlio. Daiginama 20— 25 °C temperatūroje. Sudygsta per 10—14 dienų. Daigai pikuojami dėžutėse į kompostinę arba inspektinę (pH 6,5) žemę 4X4 cm atstumu. Dėžutės laikomos saulės nekepinamoje vietoje, 16—18°C temperatūroje. Suaugę kereliai sodinami j vazonus arba šiltnamio gruntą 20—30 cm atstumu. Žemių mišinys paruošiamas iš 2 dalių velėninės, 2 dalių lapinės žemės ir 1 dalies smėlio. Iš sėklų išaugintos gerberos žydi antrais trečiais metais. Dalijant kerą, gerberos dauginamos jas persodinant. Tam tinka tik gerai augantys senesni kerai.
Gerberos tręšiamos organinėmis ir mineralinėmis trąšomis. Vasarą normaliai laistomos, žiemą saikingai.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *