Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Gloksinija (Sinningia)

Gloksinija (Sinningia)

sinningiaPavasarį gloksinijų gumbai persodinami į šviežią žemę. Jų viršūnė turi būti šiek tiek išlindusi. Tinka neaukštas vazonas. Gėlei atsibudus ir pradėjus leisti naujus ūglius ją labai lengvai galite padauginti stiebo dalimis: nulaužkite vieną šoninį, pamerkite į vandenį, ir jis netrukus išleis šaknis. Gloksnijos gražiausiai žydi augdamos ant šviesios palangės, bet nemėgsta tiesioginių saulės spindulių. Laistyti reikia gana gausiai, augalui patinka drėgnas oras, bet laistyti ir orą drėkinti reikia taip, kad vandens nepatektų nei ant lapų, nei ant žiedų. Žydinčias gloksnijas patartina tręšti kas dvi savaites. Peržydėjusius žiedus nupjaukite, tada greitai ataugs nauji ūgliai ir gėlė žydės dar kartą. Gloksnijos sukasi į šviesą, todėl kerą reikia sukioti, kad jis būtų simetriškas.
Gloksinija dauginama sėklomis, dalijant gumbus ir lapais. Sėklos sėjamos gruodžio – sausio mėnesiais (galima sėti ir kitu laiku) į smėlingą viržinę žemę jų neužžeriant ir daiginamos 20—25°C temperatūroje. Sudygsta per 2 savaites. Daigeliai pikuojami dėžutėje į smėlinga durpinės ir lapinės žemės mišinį. Paaugę daigai sodinami į 11 cm skersmens vazonėlius. Žemiu mišinys ruošiamas iš 1 dalies durpinės, 1 dalies viržinės, 2 dalių lapinės žemės, 0,8 dalies sauso galvijų mėšlo ir 0,5 dalies smėlio. Žydi po 7—8 mėnesių.
Dalijant gumbus, gloksinija dauginama vasario mėnesį, pradėjus sprogti akutėms. Gumbai dalijami taip, kad kiekviena atskirta dalis turėtų bent po vieną akutę. Žaizdos apibarstomos medžio anglies milteliais, apdžiovinamos ir kiekviena gumbo dalis sodinama į atskirą vazonėlį. Lapais dauginama kovo mėnesį. Tam tikslui gloksinijos lapai skinami su koteliais. Koteliai su maža dalimi lapo statmenai įkišami dauginimo dėžutėje į drėgną, smėlingą žemę ir pridengiama stiklu arba plėvele. Laikoma 20—25 °C temperatūroje. Įsišaknija per 3—4 savaites. Laistyti reikia atsargiai, vandens neužpilant ant lapų, nes nuo to jie supūva. Peržydėjusios gloksinijos antžeminė dalis sunyksta ir ją, kol pradės augti, su vazonėliu reikia laikyti vėsioje (8—10°C), sausoje vietoje ir retkarčiais palaistyti. Gumbus, išėmus iš vazonėlio, per žiemą galima laikyti smėlyje arba durpėse.
Vasario mėnesį gumbai sodinami 11 —12 cm skersmens vazonėliuose į aukščiau nurodytą žemių mišinį.
Gloksinija gerai auga nedideliame pavėsyje 16 -18°C temperatūroje.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

6 komentarai

  1. turiu ir as sia gele, gavau is kirpejos:)) du lapelius. I joki vandeni as nemerkiau, tiesiai i zemes ikisau ir abu lapelius i viena vazona. Ilgai laukiau tikrai, bet kai ju prisidaugino puoliau pikuoti:)). Tai dabar visom draugem, nors dar be ziedu bet dovanoju :)).O kas liecia laistyma, tai tikrai laistau gan daznai beveik kas ryta sliuksteliu vandenuko iseidama i darba, dabar jau su trasom ta darau. Vienam vazone keturios, atrodo ispudingai o ziedynai kokie sukrauti, ir tas tiesa, kad reikia vis pasukti vazona ,nes tikrai sukasi daugiau i sviesa. Nereikia pazodziui suprasti, laistyti daug ir gausiai:). Laukiu ziedu:))

  2. aciu,gyvenime klausyciau parayta.dalinti gumba? vasario menesi sprogus akutem,padalinau gumba…sunyko,susitrauke ir numire gumbas…Nesamone dalinti gumba…gumbas per ziema paruosia naujai augti…o cia sugadini visa augimo procesa ir visa gumba.gele…LABAI GAILIUOSI,TOKIOS DAUGIAU NEBUS,KOKIA SUGADINAU PRISISKAITES SIU NESAMONIU…Parasyta laistyti daug?—aciu,ciut nesupudziau!…

  3. Keista, kodėl jūs šiuos augalus lietuviškai vadinate gloksinijomis? Juk gloksinijos yra Gloxinia genties augalai, o Sinningia gentis lietuviškai vadinama siningija. Tai dvi skirtingos gentys. Nuo tokios painiavos galima visai susipainioti ir pradėti visai ne taip prižiūrėti siningijas, negu joms reikia.

  4. Va va, tikrai, apie kebabų gprbanaimą tai čia gerai siūlote. Vaizdas turėtų būti nepalyginamai įdomesnis, kai žmonės bandys prisivalgyti bent pusmečiui į priekį .

  5. gavau dovanu sia gelyte…bandysiu auginti…,taciau namie katinukas ja skriaudzia drasko ziedus…nezinau kaip ja apsaugoti?

  6. as auginu dvi gloksinijas:raudona pilnavidure ir tamsiai violetine.Jos pas mane zydi nuo isigijimo parduotuveje-jau5menesiai.Tai vienos graziausiu is geliu,kuriu auginu virs 50vazoneliu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *