Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Hipeastras hibridinis (Hippeastrum hybridum)

Hipeastras hibridinis (Hippeastrum hybridum)

Hipeastras hibridinis (Hippeastrum hybridum)Hipeastras – amarilinių (Amaryllidaceae) šeimos, gražiai žydinti svogūninė gėlė, savaime auganti Pietų ir Centrinėje Amerikoje. Svogūnas rutuliškas, rudu lukštu. Stiebas tvirtas, 4-5-žiedis, status, belapis. Lapai linijiški. Žydi balandžio—gegužės mėnesiais įvairiaspalviais žiedais — nuo baltos iki vyšninės raudonos, dažnai su baltais arba tamsiai raudonais ruoželiais išilgai vainiklapių. Yra daug poliploidinių veislių.
Dauginamas sėklomis ir svogūnėliais (vaikučiais). Sėklos sėjamos vasario—kovo mėnesiais į lapinės ir velėninės žemės mišinį. Gerai sudygsta 20—25 °C temperatūroje. Daigai pikuojami į lapinės ir kompostinės žemės mišinį vazonėliuose arba dėžutėse ir laikomi šviesioje vietoje. Svogūnėliai (vaikučiai) nuo motininio augalo atskiriami, jį persodinant. Iš sėklų išaugintas hipeastras žydi trečiais ketvirtais, o iš svogūnėlių — antrais trečiais metais.
Peržydėjęs hipeastras persodinamas į žemių mišinį, sudarytą iš 1 dalies lapinės, 1 dalies mėšlinės, 1 dalies velėninės žemės ir smėlio. Į žemę įsodinama 2/s svogūno. Šaknų apipjaustyti negalima—reikia pašalinti tik negyvas. Augantį hipeastrą naudinga 2—3 kartus per mėnesį patręšti galvijų mėšlo arba paukščių išmatų srutomis bei mineralinėmis trąšomis.
Kad hipeastras žydėtų anksčiau, žiemą jį reikia laikyti šiltai, tamsioje vietoje ir nelaistyti. Stiebui išaugus 5—10 cm aukščio, hipeastrą reikia pastatyti į šviesią vietą ir reguliariai laistyti. Laistant reikia saugoti, kad vandens nepatektų ant svogūno.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Komentaras

  1. MEILENIS – nevartokite visokių nelietuviškų pavadinimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *