Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Kalija (Zantedeschia aethiopica)

Kalija (Zantedeschia aethiopica)

Kalija (Zantedeschia aethiopica)Kalija – ajerinių (Araceae) šeimos gėlė, savaime auganti Pietų Afrikoje. Lapai dideli, ilgakočiai. Pažiedlapis (gėlininkų vadinamas žiedu) baltas. Žiedai maži, susitelkę į burbuolišką žiedyną, kvepiantys. Žydi sausio—balandžio mėnesiais.
Žiedai tinka puokštėms sudaryti ir vainikams puošti. Pamerkti kalijos žiedai išsilaiko 10—12 dienų.
Kalija gerai auga ir gausiai žydi 10—15 °C temperatūroje, šviesioje, tačiau saulės nekepinamoje vietoje, gausiai laistoma. Nepakankamai laistomų kalijų žiedai neišsivysto ir dažniausiai žydi po lapais.
Ją galima auginti vazonuose, dėžėse ir šiltnamio grunte. Žemių mišinys paruošiamas iš 2 dalių velėninės, 1 dalies lapinės žemės, 0,8 dalies supuvusio galvijų mėšlo ir smėlio. Be to, į vieną kubinį metrą žemių mišinio naudinga įmaišyti 2 kg kaulamilčių, 1,5 kg kalio druskos ir 3 kg superfosfato. Žemių mišinys paruošiamas iš anksto (2—4 savaites prieš persodinimą). Peržydėjus, pradėjus gelsti lapams, kalija persodinama. Vasarą ją galima laikyti lauke, pasodintą į dirvą be vazono. Rugpjūčio—rugsėjo mėnesiais ji iškasama iš dirvos, sodinama į atitinkamo dydžio vazoną arba dėžę ir nešama į vėsų šiltnamį. Po 3—4 savaičių šiltnamio temperatūra keliama iki 15 °C.
Dauginama sėklomis ir dalijant kerą. Sėklos sėjamos vazonėliuose arba dėžutėse į paruoštą žemių mišinį iš 1 dalies velėninės, 1 dalies durpinės, 1 dalies lapinės žemės ir 0,4 dalies smėlio. Paaugę sėjinukai sodinami į 8 cm skersmens vazonėlius. Vėliau jie dar 2—3 kartus persodinami į vis didesnius vazonėlius. Keras dalijamas rudenį arba pavasarį, kai kalija persodinama.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *