Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Montbretė (Montbretia)

Montbretė (Montbretia)

Montbretė (Montbretia)Gumbinė montbretė (Montbretia crocosmiiflora Lemoine) yra kardelinių (Iridaceae) šeimos augalas, kilusi iš Pietų Afrikos. Užauga 50—60 cm aukščio. Stiebas plonas. Lapai statūs, siauri, kardo formos. Žiedai geltoni, įvairių atspalvių oranžiniai, raudoni, 3—4 cm skersmens, susitelkę dvišonėje retoje varpoje. Pradeda žydėti rugpjūčio mėn. ir žydi iki vėlyvo rudens.
Gražesnės veislės: Lord Nelson — dideliais raudonais žiedais; Prometheus — tamsiai oranžiniais žiedais; Vesuvius — ryškiai raudonais žiedais, vėlyva; Lady Hamilton – abrikosinės geltonos spalvos žiedais.
Mėgsta saulėtą vielą ir daug puvenų turinčią dirvą.
Dauginama gumbasvogūniais ir sėklomis. Gumbasvogūniai sodinami balandžio — gegužės mėn. 10—15 cm gylyje ir 15 cm atstumu. Jų auginimo agrotechnika labai panaši į kardelių. Rudenį gumbasvogūniai iškasami ir per žiemą laikomi sandėlyje, geriausia smėlyje, 3—5° C temperatūroje.
Sėklos sėjamos kovo-balandžio mėn. į dėžutes šiltnamyje. Sėjinukai pradeda žydėti antraisiais-trečiaisiais metais. Pasodinus pavasarį tiesiog į dirvą, nespėja subrandinti sėklų, todėl, norint gauti sėklų, reikia kovo mėn. pabaigoje ar balandžio pradžioje gumbasvogūnius sodinti į puodelius, o gegužės mėn. į gruntą, dar geriau į inspektą.
Tinka lysvelėms apsodinti, gazonuose grupėms sudaryti ir puokštėms.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Komentaras

  1. Man padejo labai mokyklai. Reikejo apie ja aprasyti. Ir gavau 10 aciu labai:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *