Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Pentstemonas (Pentstemon hartwegii)

Pentstemonas (Pentstemon hartwegii)

PentstemonasPentstemonas – bervidinių (Scrophulariaceae) šeimos, 60—70 cm aukščio augalas, kilęs iš Meksikos. Daugiametis, mūsų klimato sąlygomis auginamas kaip vienmetis. Stiebas stačias, plikas. Lapai lancetiški, lygiakraščiai, viršutiniais pamatais apkabinę stiebą. Žiedai balti, rožiškai raudoni, purpuriški, dažnai išmarginti raudonomis dėmėmis, varpeliški, susitelkę į ilgą retos kekės žiedyną. Žydi nuo birželio—liepos mėnesio iki didesnių šalnų. Pentstemonas tinka klomboms, lysvėms apsodinti, grupėms sudaryti, auginti vazonuose, taip pat puokštėms.
Jis gerai auga saulėtoje vietoje ir sunkesnėje trąšioje dirvoje. Dauginamas sėklomis ir ūgliais. Sėklos sėjamos vasario—kovo mėnesį į velėninę žemę dėžutėse arba inspekte. Sėklos daigios 2—3 metus. Sudygsta per 12—14 dienų. Daigai pirmą kartą pikuojami į dėžutes 2 cm, antrą kartą — į inspektą 4 cm atstumu. Pikuojamiems į inspektą daigams patartina nugnybti viršūnėles. Į nuolatinę vietą daigai sodinami gegužės mėnesį 35—40 cm atstumu.
Ūgliai pjaunami nuo išlaikytų per žiemą šiltnamyje augalų kovo—balandžio mėnesį ir sodinami į išplautą smėlį dauginimo dėžėse arba inspekte. Laikomi 15— I8°C temperatūroje. Įsišaknija per 2—3 savaites.
Įsišakniję ūgliai sodinami j 8—10 cm skersmens vazonėlius, kurie iki šalčių laikomi inspekte, o vėliau sunešami į šaltą šiltnamį. Paaugę pentstemonai dar kartą persodinami į 12—13 cm skersmens vazonėlius. Žiemą laistomi saikingai.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *