Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Puškinija scyliažiedė (Puschkinia scilloides)

Puškinija scyliažiedė (Puschkinia scilloides)

Puškinija scyliažiedė (Puschkinia scilloides)Puškinija – lelijinių (Liliaceae) šeimos gėlė, savaime auga Kaukaze ir Mažojoje Azijoje. Svogūnai balti, su pilkai ruda odele, 2 cm skersmens. Lapai pamatiniai, plačiai linijiški, 15 cm ilgio ir 1,5 cm pločio. Žiedai varpeliški, balti arba mėlyni, susitelkę kekėse. Žydi balandžio—gegužės mėnesiais.
Mėgsta saulėtą vielą, tačiau neblogai auga ir pusiau užpavėsintoje ir trąšioje lengvoje dirvoje.
Dauginama sėklomis ir svogūnėliais. Sėklos sėjamos tik ką surinktos, į dėžutes arba daigyną 1 cm gyliu. Jos sudygsta kitų metų pavasarį, pavėluotai pasėtos—tik po metų. Sėjinukai pradeda žydėti antrais trečiais metais. Puškinija pati užsisėja ir sudygsta. Svogūnėliais dauginama, iškasus motininį svogūną, birželio—liepos mėnesiais. Atskirti svogūnėliai sodinami į daigyną. [ nuolatinę vietą suaugę svogūnai sodinami rugsėjo mėnesį, 5″ cm gyliu ir 3 cm atstumu.
Puškinija tinka mišrioms lysvelėms, alpinariumams, bordiūrams apsodinti, grupėms sudaryti gazone ir skinti.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Komentaras

  1. Marius Liepa 16 d, 2009Įdomus video ir dar įdomesni skaičiai jame. Tik, skirtingai nei ouiartus bijau, kad susigriebti gali būti jau kiek per vėlu.. Mes, sotūs Europiečiai, nebe išsikrutinsim taip greitai, kad pasikeistų gimstamumo situacija. Beje, šiame video visai nieko nėra užsimenama apie kiniečių ar indų imigracijos tempus Taip pat, žinant, kad šių šalių atstovai (kaip ir musulmonai) puoselėja didelių šeimų tradicijas, galima numanyti, kad artimiausiu metu europietiškos kultūros laukia ne patys geriausi laikai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *