Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Raudminas puošnusis (Haemanthus katherinae)

Raudminas puošnusis (Haemanthus katherinae)

Raudminas puošnusis (Haemanthus katherinae)Raudminas (dar vadinamas – (Scadoxus multiflorus) ,kraujo gėlėmis, uošvės liežuviu) – amarilinių (Amaryllidaceae) šeimos svogūninė gėlė, savaime auganti Pietų Afrikoje. Lapai plačiai arba pailgai linijiški. Žiedai smulkūs, oranžiniai, susitelkę į skėtį. Žydi balandžio—gegužės mėnesiais.
Dauginamas dalijant kerą ir sėklomis. Keras dalijamas persodinant. Sėklos sėjamos tik ką surinktos, į smėlingą lapinę žemę. Daiginama 20—25 °C temperatūroje. Raudminas persodinamas pavasarį į žemių mišinį iš 2 dalių velėninės, 1 dalies mėšlinės žemės ir bent kiek smėlio. Vasarą gali būti laikomas balkone, verandoje arba lauke.
Žiema — raudmino ramybės laikotarpis, tuomet laikoma vėsiai (10-12 C). Šiuo laikotarpiu augalai visai nelaistomi.
Raudminai geriau žydi, kai vazonas ankštas. Jeigu raudmino stiebas sulinkęs, lapai blyškūs – trūksta šviesos. Lapai gelsta ir sukasi – per daug šviesos. Augalas nežydi – per mažas svogūnas arba per didelis vazonas, reikia auginti be poilsio. Kai per daug drėgmės, neauga, svogūnai pradeda pūti. Kai drėgmės trūksta, nuvysta lapai, augalai nežydi.
Raudminai nuodingi !

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

4 komentarai

  1. Tiesa, sis augalas zydejo baltu ziedu….

  2. Sveikos gelininkes. Esu auginusi pati nemazai geliu, auginau kazkada ir raudmina, zydejo raudonu kamuoliu. Dabar susiduriau su augalu, kuriom ziedas labai primena raudmina, o lapai ir skrotele – kaip klivijos. Nezinau tikro to augalo pavadinimo. Gal kuri yra susidurusi su tokia gele, galeciau parodyti foto, gal kas man padetu atrasti tikraji mano augalelio varda. Su pagarba , Skuja.

  3. truiu ji labai seniai, gal net visi 15 metu.Bet prazydo tik pernai, simet irgi jau zydejo. Pas mane balta spalva

  4. turiu jį ir žydi kasmet.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *