Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Raukšlius (Heliotropium peruvianum)

Raukšlius (Heliotropium peruvianum)

rauksliusRaukšlius – ežeininių (Boraginaceae) šeimos augalas, kilęs iš Peru, Ekvadoro. Puskrūmis, antraisiais metais sumedėja. Užauga iki 40—50 cm aukščio. Mūsų respublikoje gėlynuose auginamas kaip vienmetis. Stiebas stačias, šakotas. Lapai kiaušiniškai lancetiški, raukšlėti. Žiedai smulkus, mėlyni, šviesiai arba tamsiai violetiniai, retkarčiais balti, susitelkę į škotišką žiedyną, stipriai kvepia vanile. Raukšlius tinka klomboms, lysvelėms, bordiūrams, balkonams apsodinti, grupėms sudaryti ir auginti vazonuose. Jis mėgsta saulėtą, nuo vėjų apsaugotą vietą ir trąšią dirvą. Dauginamas sėklomis ir ūgliais. Sėklos sėjamos vasario—kovo mėnesį į smėlingą lapinę žemę vazonuose, dėžutėse šiltnamyje arba šiltame inspekte. Daigai pikuojami du kartus: pirmą kartą į inspektą arba dėžutes 2 cm atstumu, antrą kartą —į 9 cm skersmens vazonėlius. Pikuojama po vieną daigą. Paaugusiems daigams nupjaunamos viršūnėlės, kad išaugtų žemesni ir šakotesni krūmeliai.
Ūgliai pjaunami nuo dauginimui skirtų krūmelių vasario—balandžio mėnesiais ir sodinami į išplautą smėlį dauginimo dėžėse. Laikomi 20—25C temperatūroje. Įsišaknija per 2—3 savaites.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *