Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Rudgrūdėlė (Iberis)

Rudgrūdėlė (Iberis)

Rudgrūdėlė (Iberis)Rudgrūdėlė – kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos augalas. Gentyje yra apie 40 rūšių, savaime augančių kaip vienmetės ir daugiametės žolės bei puskrūmiai Viduržemio jūros srityse, Pietų ir Vidurio Europoje, Azijoje. Iš daugiamečių gėlininkystėje žinomiausia yra visžalė rudgrūdėlė (Iberis sempervirens) —30—40 cm aukščio, tamsiai žalias, kupsto formos puskrūmis. Stiebas tvirtas, šakotas, gulsčias, įsišaknijantis. Lapai lancetiški. Žiedai balti, susitelkę į 5 cm skersmens žiedyną. Labai gausiai žydi birželio mėnesį. Rudgrūdėlė tinka grupėms sudaryti gazonuose, bordiūrams ir alpinariumams apsodinti.
Mėgsta saulėtą vietą ir drėgną, trąšią dirvą. Vienoje vietoje gali augti daugelį metų.
Dauginama sėklomis, kero dalijimu ir ūgliais. Sėklos sėjamos į daigyną ar dėžutes rudenį arba pavasarį. Sėjinukai žydi antraisiais metais. Dalijant kerą, dauginama tada, kai šalia seno krūmo iš prigulusio prie žemės stiebo atsiranda įsišaknijusių ūglių. Tokie įsišakniję ūgliai atskiriami ir sodinami j nuolatinę vieta arba daigyną. Ūgliais dauginama birželio mėnesį. Paruošti ūgliai sodinami į užpavėsintą inspektą arba į daigyną.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *