Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Rykštenė (Solidago)

Rykštenė (Solidago)

Rykštenė (Solidago)Rykštenė – astrinių (Asteraceae) šeimos augalas. Gentyje yra 130 rūšių, kurios daugiausia išplitusios Siaurės Amerikoje ir tik keletas auga Europoje bei Azijoje. Dekoratyviausia rūšis, iš kurios buvo išvesta daugelis gražių hibridinių formų bei veislių, yra kanadinė rykštenė (Solidago canadensis) -50-150 cm aukščio. Stiebas stačias. Lapai lancetiški, smailiai dantyti, pliki arba plaukuoti. Žiedai geltoni arba balzgani, smulkūs, susitelkę į varpas, šakotas arba kompaktiškas šluoteles arba kekes. Žydi labai gausiai rugpjūčio—spalio mėnesiais.
Hibridinė rykštenė (Solidago x hybrida hort). Išvesta kryžminant kanadinę (S. canadensis) su paprastąja rykštene (S. virgaurea). Žiedynai horizontalūs. Žydi nuo liepos iki spalio vidurio.
Rykštenės tinka grupėms gazonuose sudaryti, daugiamečių gėlių lysvėse auginti ir skinti.
Gerai auga saulėtoje ir pusiau užpavėsintoje vietoje. Dirvai nereiklios.
Dauginamos sėklomis ir kero dalijimu. Sėklos sėjamos kovo— gegužės mėnesiais į dėžutes arba į inspektą. Kero dalijimu dauginamos pavasarį ir rudenį.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *