Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Šalavijas vaistinis

Šalavijas vaistinis

salavijasVaistinis šalavijas ( Salvia officinalis ), tai daugiametis, vienas vertingiausių vaistinių augalų. Geriausiai auga saulėtose, sausose vietose, molingoje, kalkingoje žemėje. Vienoje vietoje šį augalą geriausia auginti 5 metus. Tinka sultiniams, padažams, salotoms, žuviai, vištienai, kiaulienai, jautienai, daržovių patiekalams paskaninti. Jo lapų nuoviru skalaujama burna, gydomi gerklės uždegimai. Šalavijo arbatą rekomenduojama gerti nuo depresijos, nervinio išsekimo. Augalas dekoratyvus, jį galima auginti balkone, gėlynuose o žiemą kambaryje ant palangės. Vaistinė augalinė žaliava – lapai, renkami žydėjimo metu ir džiovinami.
Naudojamas įdarams, labai gerai dera su kiauliena. Tinka su bet kokia mėsa ar paukštiena, tame tarpe ir veršiena, aviena, antiena, kalakutiena, taip pat kiaušiniais, sūriuose, makaronuose. Taip pat galima naudoti padažams, marinatams, arbatoms. Galima aliejuje ar svieste iškepti nepjaustytus lapus – nepaprastai skanu! Vokiečiai šalaviją deda į dešras. Iš šalavijų taip pat distiliuojami aromatiniai aliejai, kurie naudojami kosmetikoje ir medicinoje.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *