Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Saulainė rudeninė (Helenium autumnale)

Saulainė rudeninė (Helenium autumnale)

Saulainė rudeninė (Helenium autumnale)Saulainė – astrinių (Asteraceae) šeimos, 80—130 cm aukščio gėlė, kilusi iš Šiaurės Amerikos. Stiebas stačias, šakotas, pusiau sumedėjęs. Lapai lancetiški, smulkiai dantyti. Graižai geltoni, rausvi su tamsiai rudais arba bronziniais viduriukais. Žiedai liežuviški ir vamzdiški. Žydi nuo rugpjūčio pabaigos iki vėlyvo rudens. Sodinama grupėmis gazonuose ir mišriose daugiamečių gėlių lysvėse. Nuskinti žiedai gerai laikosi. Mėgsta saulėtą vietą ir trąšią priesmėlio dirvą. Dauginama sėklomis ir dalijant kerą. Sėklos sėjamos pavasarį ar rudenį į daigynus arba dėžutes. Daigai pikuojami su 2 tikraisiais lapeliais į daigyną 10—15 cm atstumu. Į nuolatinę vietą daigai sodinami antrųjų metų rudenį.
Kerai dalijami rudenį. Galima dalyti į nedideles daleles ir sodinti į daigyną arba į nuolatinę vietą. Į nuolatinę vietą sodinama nedidelėmis grupėmis po 3—5 kerelius 35—40 cm atstumu.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *