Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Snieguolė (Galanthus)

Snieguolė (Galanthus)

Baltoji snieguole (Galanthus nivalis)
Baltoji snieguole (Galanthus nivalis)
Snieguolė – amarilinių (Amaryllidaceae) šeimos, 15—20 cm aukščio gėlė. Savaime auga Europoje, Vakarų Azijoje ir Kaukaze. Lapai tamsiai žali, blizgantys, pailgai lancetiški arba linijiški. Žiedai balti, žaliomis dėmėmis vainiklapių galuose, 3 cm ilgio, nusvirę. Esti pilnavidurių. Gražesnės rūšys yra šios.
Baltoji snieguole (Galanthus nivalis) — 10—12 cm aukščio. Žiedai balti, 2—3 cm ilgio. Žydi balandžio mėnesį.
Kaukazinė snieguole (Galanthus caucasica Baker) — 10 cm aukščio. Žiedai balti. Žydi balandžio mėnesį.
Elveso snieguole (Galanthus elwesii) — 15 cm aukščio. Žiedai balti, 3 cm ilgio. Žydi balandžio mėnesį.
Snieguolės tinka grupėms sudaryti gazonuose, auginti mišriose daugiamečių gėlių lysvėse, alpinariumuose, bordiūruose ir skinti. Mėgsta saulėtą vietą ir perpuvusiu mėšlu įtręštą priesmėlio dirvą. Į nuolatinę vietą svogūnai sodinami rugpjūčio—rugsėjo mėnesiais, 8—10 cm gyliu ir 5—10 cm atstumu. Vienoje vietoje nepersodintos snieguolės gali augti 5 metus ir ilgiau. Dauginamos sėklomis ir svogūnėliais. Sėklomis dauginama, kai norima išvesti naujų veislių. Geriausia snieguoles dauginti svogunėliais, kurie atskiriami nuo iškastų motininių svogūnų. Svogūnėliai sodinami į daigyną. Žiemai lysvės pridengiamos durpėmis arba eglišakėmis. Snieguolės, išaugintos iš svogūnėlių, žydi pirmais—trečiais metais. Pasodintos gazone pačios užsisėja ir išplinta.
Elveso snieguole (Galanthus elwesii)
Elveso snieguole (Galanthus elwesii)

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *