Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Verbena (Verbena)

Verbena (Verbena)

verbenaVerbena – verbeninių (Verbenaceae) šeimos, savaime auga Pietų, Vidurio ir Siaurės Amerikoje kaip žolės arba krūmai. Yra apie 200 rūšių. Mūsų respublikoje daugiausia auginama darželinė verbena (Verbena hybrida) -20-50 cm aukščio gėlė, kilusi iš Peru ir Brazilijos. Stiebas stačias, šakotas. Lapai dantyti, šiurkštūs. Žiedai balti, mėlyni, rožiniai, violetiniai, raudoni, susitelkę į skėtiškos galvelės žiedyną, vakarais maloniai kvepia. Žydi nuo liepos mėnesio iki vėlyvo rudens.
Gėlynams apsodinti dar tinka šios verbenų rūšys: Verbena canadensis, Verbena rigida Spreng.
Verbenos sodinamos klombose, lysvelėse, palangių bei balkonų dėžutėse ir grupėse, tinka puokštėms. Jos mėgsta saulėtą vietą. Dirvai nereiklios, tik nemėgsta per šlapios ir per gausiai įtręštos šviežiu mėšlu.
Dauginamos sėklomis ir ūgliais. Sėklos sėjamos kovo mėnesį į dėžutes arba inspektą. Dygsta ilgai ir nevienodai. Pirmieji daigai pasirodo per 12—14 dienų, o kiti—net po 4 savaičių. Sėklos daigios 3 metus. Daigai pikuojami į inspektą 3 cm atstumu arba po 3 į 9 cm skersmens vazonėlius. Į nuolatinę vietą sodinami gegužės mėnesį 20—30 cm atstumu. Šalnų nebijo. Ūgliai piaunami kovo—balandžio mėnesį nuo dauginimui skirtų augalų, per žiemą išlaikytų vėsiame šiltnamyje, ir sodinami į dauginimo dėžes arba inspektą. Verbenas galima dauginti ir atlankomis.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *