Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Žioveinis didysis (Antirrhinum majus)

Žioveinis didysis (Antirrhinum majus)

Žioveinis didysisBervidinių (Scrophulariuceae) šeimos, 15—100 cm aukščio, kilęs iš Pietų Europos, daugiametis, mūsų respublikoje auginamas kaip vienmetis, stačiu, tvirtu, šakotu stiebu augalas. Lapai kiaušiniškai lancetiški, viršuniniai lancetiški arba linijiški, lygiakraščiai. Žiedai balti, rožiniai, raudoni, geltoni, oranžiniai, purpuriniai, susitelkę į kekę. Žydi nuo birželio mėnesio iki didesnių šalnų. Jo yra daug įvairių veislių, kurios skiriasi aukščiu, žiedynų dydžiu ir žiedų spalvomis.
Pagal požymius veislės skirstomos grupėmis: aukštaūgiai stambiažiedžiai (A m. maximum ir A. m. grandiflorum) — 80—100 cm aukščio. Tinka pražydinimui žiema ir skynimui; vidutinio aukščio (A. m. maximum ir A. m. grandiflorum nanum) — 40—50 cm. Tinka lysvelėms apsodinti ir skynimui; žemaūgiai (A. m. nanun compactum)—20—30 cm aukščio.. Tinka lysvėms apsodinti; karlikiniai (A. m. pumilum) – 15—20 cm aukščio, tinka kiliminėms lysvelėms, bordiūrams apsodinti ir auginti vazonuose.
Gerai auga sunkesnėje, trąšioje dirvoje ir saulėtoje vietoje. Žioveinis dauginamas sėklomis, kurios sėjamos balandžio mėnesį į dėžutes arba inspektą. Galima sėti ir tiesiog į nuolatinę vietą ne tik pavasarį, bet ir rudenį. Sėklos daigios 3—-1 metus. Sudygsta per 10—15 dienų. Daigai pikuojami į inspektą 3 cm atstumu. Į nuolatinę vietą sodinami gegužės mėnesį: aukštaūgių veislių — 35 cm, vidutinio aukščio — 20 cm ir žemaūgių 10—15 cm atstumu. Sodinamiems aukštaūgių žioveinių daigams (kad jie geriau šakotųsi) patartina sutrumpinti viršūnėles. Mūsų klimato sąlygomis gerai pridengti žioveiniai neiššąla ir gali žiemoti lauke.
Žioveinį galima dauginti ir ūgliais, kurie pjaunami balandžio mėnesį nuo peržiemojusių lauke augalų. Ūgliai sodinami į smėli dauginimo dėžėse arba į inspektą ir laikomi 15 °C temperatūroje.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *