Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Žydrė (Muscari)

Žydrė (Muscari)

Žydrė (Muscari)Žydrė – lelijinių (Liliaceae) šeimos gėlė, kilusi iš Kaukazo, Pietų Europos. Gentyje yra apie 50 rūšių. Žiedynkolis 10—30 cm aukščio. Lapai linijiški. Žiedai violetiniai, mėlyni, rečiau balti, susitelkę kekėse. Žydi balandžio—gegužės ir kartais birželio mėnesiais. Yra keletas gražesnių rūšių.
Kekinė žydrė (Muscari racemosum) — 15—20 cm aukščio. Žiedai tamsiai mėlyni baltais vainiklapių galiukais. Žydi balandžio—gegužės mėnesiais.
Kuoduotoji žydrė (Muscari cotnosum)—30 cm aukščio. Žiedai gelsvai žalsvi su rausvu vamzdeliu. Kekė 10—25 cm ilgio. Žydi gegužės—birželio mėnesiais.
Smulkiažiedė žydrė (Muscari butryoides) — 10—20 cm aukščio. Žiedai mėlynai violetiniai su baltais vainiklapių galiukais. Žydi gegužės mėnesį.
Žydrės tinka bordiūrams, grupėms sudaryti gazonuose, auginti daugiamečių gėlių lysvėse, alpinariumuose, kapinėse ir skynimui. Jos nereiklios, gerai auga tiek saulėtoje, tiek pusiau užpavėsintoje vietoje. Mėgsta priesmėlio bei priemolio dirvas. Žydrės dauginamos sėklomis ir svogūnėliais. Sėklos sėjamos tik ką surinktos iš lysvės lauke arba į dėžutes. Sėklos sudygsta per metus. Sėjinukai žydi antrais trečiais metais. Svogūnėliai atskiriami nuo iškastų motininių svogūnų (birželio-liepos mėnesiais) ir sodinami į daigyną 3 cm gyliu.
Suaugę svogūnai į nuolatinę vietą sodinami 6—8 cm gyliu ir 8—10 cm atstumu. Žydrės persodinamos kas 2—4 metai.
Žydrė (Muscari comosum)
Žydrė (Muscari botryoides)

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *