Pradžia / Augalai nuo A iki Ž / Žydrūnas meksikinis (Ageratum houstonianum)

Žydrūnas meksikinis (Ageratum houstonianum)

Žydrūnas meksikinisAstrinių (Asleraceae) šeimos, 15—60 cm aukščio augalas, kilęs iš Vidurio ir Pietų Amerikos (Peru, Meksika). Daugiametis, mūsų respublikoje lauke nežiemoja, todėl auginamas kaip vienmetis. Stiebas šakotas, plaukuotas. Lapai ilgakočiai, kiaušiniški, rombiški arba širdiški. Žiedai mėlyni, žydri, balti arba rožiniai, smulkus, susitelkę į daugiažiedį rutulišką žiedyną. Žydi nuo birželio iki spalio mėnesio.
Žydrūnas tinka balkonams, klomboms, lysvelėms, bordiūrams apsodinti ir auginti vazonuose, ypač žemaūgės jo formos: Ageratum houstonianum nanurn ir Ageratum houstonianum pumilum.
Dauginamas sėklomis ir ūgliais. Sėklos sėjamos balandžio pradžioje į dėžutes arba vazonėlius. Sudygsta per 10—15 dienų. Daigai pikuojami į šaltą inspektą 3X3 cm atstumu. Dauginant Žydrūną ūgliais, rugsėjo pradžioje keletas dauginimui skirtų kerelių (iškastų iš augančių lauke) sodinami į vazonėlius ir per žiemą, mažai laistant, laikomi vėsiame šviesiame šiltnamyje.
Ūgliai pjaunami antroje vasario pusėje, sodinami į išplautą smėlį arba smėlingą durpžemį dauginimo dėžėje ir laikomi 12—15CC temperatūroje. Jie įsišaknija per 5—8 dienas. Žydrūną dauginant ūgliais, visada galima išlaikyti gryną spalvą ir veislę, o dauginant sėklomis, tai neįmanoma, nes jis lengvai mišrinasi. Daigai į nuolatinę vietą sodinami gegužės mėnesį, praėjus šalnų pavojui, 18—20 cm atstumu. Mėgsta gerą, sunkesnę kalkingą dirvą ir saulėtą vietą.

Taip pat skaitykite,

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens)

Rudgrūdėlė visžalia (Iberis sempervirens) kryžmažiedžių (Brassicaceae) šeimos visžalis augalas, kilęs iš Pietų Europos. Užauga 20—30 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *